#Zmienterminnieodwołuj część 2 czyli jak przełożyć termin ślubu krok po kroku

Decyzja o przełożeniu ślubu podjęta? Super! Przejdźmy do konkretów. Oto jak krok po kroku przełożyć ślub jak najbardziej bezboleśnie.

  1. Kiedy?

Przekładamy? OK, ale na kiedy? Zastanówcie się na spokojnie. Czy to właśnie druga sobota czerwca jest dla Was najważniejsza na świecie? No to pozostaje druga sobota czerwca w kolejnych sezonach, ale to będzie jak to mawiają dłużej drożej i… wiele osób przyzna – bez sensu.

Jeżeli jednak zależy Wam na pięknych dekoracjach, które oczarują Was i Waszych Gości – ślub jesienny i zimowy to coś dla Was. Nie wierzycie? Oto kilka zimowych inspiracji KLIK

Upieracie się przy sezonowych kwiatach i upalnych letnich lub wrześniowych wieczorach? Rozważcie ślub w inny dzień niż sobota. Coś czujemy, że w tym sezonie ślubnym będzie to prawdziwy hit 😊

  • Gdzie

Macie już pomysł? Teraz pytanie do managera sali, czy podziela Wasz entuzjazm. Jeśli tylko nie będzie miał zajętego terminu jest duża szansa, że zgodzi się na Waszą propozycję. Przecież to wszystkim jest na rękę i wszyscy dążymy do wspólnego celu – żeby to wesele się odbyło i było najpiękniejszym dniem w Waszym życiu. Im szybciej się zdecydujecie, tym lepiej. Inne Pary Młode już dzwonią do managerów, a kalendarz nie jest z gumy. Kto pierwszy ten lepszy.

  • Jak

Kolejne kroki zależą od tego jaki rodzaj ceremonii wybraliście. Jeśli to ślub konkordatowy ustalcie czy będziecie mogli zawrzeć go w tej parafii w innym terminie. Jeśli to ślub cywilny – zarezerwujcie nowy termin w urzędzie stanu cywilnego. Nie ma wolnych terminów? Może warto rozważyć ślub, podczas którego ceremonię poprowadzi celebrans. Takie śluby pozwalają Młodym na dużą swobodę i oryginalność. Już niedługo kilka słów o tym jak szczegółowo wygląda taka uroczystość.

  • Z kim

Spokojnie spokojnie, drogie Panny Młode. Możemy przyjąć, że najbardziej stałym elementem organizowanych w tym sezonie ślubów są Państwo Młodzi (chociaż wierzcie nam i w tym wypadku zdarzają się wyjątki). Ale aby zorganizować wesele marzeń potrzebni są różni usługodawcy.  Oczywiście łatwiej zarezerwować termin u tych, którzy mogą pracować przy kilku ślubach tego samego dnia jak np. fryzjer, florysta. Gorzej z kamerzystą, fotografem czy DJ-em. Ale spokojnie. Nawet jeśli część osób, które miało zapewnić oprawę Waszego dnia będzie nieosiągalna, sytuacja nie jest beznadziejna.

  • Zawiadomcie Gości

Jeśli udało Wam się potwierdzić nowe daty ze wszystkimi usługodawcami czas zawiadomić Gości. Nie obawiajcie się. Wszyscy wiedzą, że Wasza decyzja nie była podyktowana niezdecydowaniem, czy fanaberią. Goście to Wasi bliscy i osoby, które dobrze Wam życzą. Przełożyliście ślub dla ich dobra, prawda? Więc na pewno wszyscy spodziewają się, że w najbliższym czasie zostaną poinformowani o nowej dacie ślubu. Im szybciej tym lepiej.

  • Poproście o pomoc wedding plannera

Nie oszukujmy się, sytuacja jest trudna i dla wielu osób delikatnie mówiąc stresująca. Może się okazać, że jeśli na przełożenie ślubu i wesela macie kilka miesięcy nawet nie chodząc do pracy możecie nie zdążyć ze wszystkim. To naprawdę sporo pracy. Zwłaszcza jeśli okaże się, że ktoś z zarezerwowanych wcześniej usługodawców ma już ten termin zajęty. Znalezienie nowych partnerów i skoordynowanie całości może być naprawdę nie lada wyczynem. A co jeśli nie uda Wam się znaleźć fotografa z wolnym terminem? A co jeśli wysłaliście już zaproszenia i teraz nie wiecie jak to wszystko odkręcić, przełożyć, kogo i jak zawiadomić. A co jeśli nie potraficie teraz na ostatnią chwilę tego wszystkiego zgrać? A co jeśli…. Spokojnie! W takich sytuacjach najlepiej zdajcie się na profesjonalistę. Pamiętajcie, to nie znaczy, że musicie się decydować na całościową organizację ślubu  przez wedding plannera (chociaż to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie) Możecie poprosić jedynie o konsultację, częściową organizację, lub tylko koordynację wszystkiego w dniu ślubu. Albo… Zdać się całkowicie na nas i zrelaksować się tak jak lubicie najbardziej.

Macie pytanie? Zadzwońcie, napiszcie, chętnie podpowiemy doradzimy, pomożemy

Marta Gołda-Zając 505-066-425

Joanna Lewicka Zera 517-965-962

kontakt@jmweddingplanners.com  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *